ПРЕС-КЛУБ "НЖ"

 
Наша адреса:
44300 м.Любомль
вул. 1 Травня, 18
тел.: (03377)
2-41-31, 2-41-75
e-mail: lb.gazeta@gmail.com
Наші банківські реквізити:
ПОГОДА
Кнопка сайту

Ми будемо вдячні Вам, якщо ви розмістите нашу кнопку на Вашому сайті


ІНТЕРВ’Ю
Вже півстоліття вірний слову
Відомий волинський журналіст і письменник Олександр Хоменчук відзначає завтра свою 75-ту осінь. Народився він на Рівненщині, в багатодітній селянській сім’ї, то ж зазнав труднощів змалку. Однак, не дивлячись на нестатки та інші негаразди тодішніх часів, з раннього дитинства дуже любив читати книги, перечитав усю сільську бібліотеку, через що, мабуть, і виробився, а з часом і окріп у нього хист до письменництва.
їЛистаючи старі підшивки, ми знайшли першу, або ж, принаймні, одну із перших його публікацій за 26 листопада 1966 року, підписану тоді іще учнем Шацького лісового технікуму О. Хоменчуком, гумореску «Мучать мого Вовчика». Потім була гумореска «Фрикаделька» перебудовується» про проблеми у громхарчі, «Людоньки де ж правда» про самогоноваріння. Читачам полюбилися його веселі, наповнені здоровим сміхом гуморески, здібного юнака помітив тодішній редактор Яків Андрійович Василенко, і з часом запросив працювати його на постійній основі.
12 березня 1970 року був уже штатним працівником тоді іще «Радянського життя», працюючи в газеті здобув фахову освіту — закінчив Київський державний університет, пройшов усі щаблі кар’єрного росту від простого кореспондента до заступника, а потім редактора «районки». Сам формувався як журналіст й одночасно згуртовував навколо себе творчу юнь, вів літературне об’єднання «Хвилі Свитязя», давав поради, скрупульозно аналізував твори молодих.
Саме в журналістиці він зміг розкритися як людина, реалізувати свій талант і на цій ниві послужити суспільству. З самого початку Олександр Хоменчук намагався максимально наблизитись до народної мови, пересипав свої гуморески прислів’ями та приказками, насичував їх здоровим сміхом, це кредо якому він лишився вірним і понині.
Хоча у свій час були привабливі пропозиції перейти на іншу роботу в обласний центр, Олександр Йосипович залишився вірним своїй газеті, повністю присвятив себе їй, був справжнім трудоголіком, навіть уже працюючи редактором, завжди ішов додому останнім. В районі та області його знали і знають, як досвідченого, кваліфікованого журналіста, який завжди був у курсі подій.
У своїх матеріалах, інколи занадто гострих, він намагався відстоювати правду життя, не вагаючись ставав на захист читачів, простих громадян, адже, як писав в одній зі своїх статей, «навіть маленька правдонька перемагає велику брехню». Заради цього ніколи не прогинався перед високим начальством, через що частенько стосунки із місцевими можновладцями були непростими, не даремно іще й зараз начальники різних рівнів побоюються його гострого пера. Разом з тим не боявся визнати і своїх помилок, які інколи трапляються в будь-якій роботі, і завжди надавав слово іншій стороні, своїм опонентам. Одним із найулюбленіших способів висловлювати свою позицію і ставлення до соціальних явищ життя в Олександра Хоменчука є, безперечно, гумор та сатира. Часто його гуморески та усмішки, окрім нашої газети, можна було прочитати і в «Перці». Багатолітній автор сторінки «На жало Поліського Шершня», він висміював у своїх статтях міщанство, бюрократію, пристосуванців, для яких головним сенсом життя стало власне збагачення.
Пропрацював він у «районці» 41 рік і сім днів. Зараз, перебуваючи на заслуженому відпочинку, Олександр Йосипович і надалі співпрацює як з багатьма виданнями Волині, так і з польськими.
Відомий він і як літератор, видав 8 книжок, зараз готує до видання іще одну. «Ні дня без рядка» — таке ось уже понад піввіку головне кредо Олександра Хоменчука, адже і зараз він намагається не стояти осторонь подій, які відбуваються в країні, прислуховується до людей, до їхніх думок, вникає в суть проблем, і потім викладає їх у своїх публікаціях…
Окрім газетярських справ Олександр Йосипович активно займається і громадською роботою, є членом правління обласної організації НСЖУ, працює у ветеранській організації. Тож, окрім здоров’я та достатку, побажаємо ювіляру і нових творчих успіхів, щоб і надалі було гострим його журналістське перо, щоб радував читачів не лише газетними публікаціями, а й новими книгами гумору.
Віктор ПИЛИПЕНКО.
.
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Інші видання

 
 
ГАЗЕТНИЙ АРХІВ
 

© 2011 Розробка та підтримка:Любомльська районна газета"Наше життя"